Přemýšleli jste někdy nad tím, jak získat ze slunce ještě více energie? Bifaciální solární panely jsou možná tou správnou cestou. Tyto panely dokážou přeměnit světlo na elektřinu nejen z přední, ale i ze zadní strany. Díky tomu mohou vyrobit až o 25 % více energie než klasické solární panely . Pojďme se společně podívat, jak to funguje, jaká je jejich účinnost a jestli se vám investice do nich vyplatí.
Cena bifaciálních solárních panelů
Možná vás zajímá, kolik takový bifaciální panel stojí. Cena se v posledních letech snižuje a kvalitní bifaciální panel můžete pořídit už kolem 5 000 Kč. Samozřejmě je potřeba počítat s tím, že k této části se přidají náklady na konstrukci , montáž a další vybavení. Ale nebojte se, rádi vám s výběrem poradíme, abyste dostali to nejlepší za své peníze.
Účinnost a výkon bifaciálních panelů
Výkon těchto panelů se pohybuje mezi 450 Wp až 600 Wp. Co je ale důležité, je jeho účinnost . Díky schopnosti využívat světlo z obou stran mohou dosáhnout vyšší efektivity než klasické panely. Spodní strana bifaciálního panelu může přidat dalších 25 až 40 % výkonu navíc! To už je slušný rozdíl, co říkáte?
Ideální umístění bifaciálních solárních panelů
Aby bifaciální solární panely pracovaly co nejlépe, je důležité je správně umístit. Nejlepší je nainstalovat je na konstrukci nad světlým povrchem, třeba nad bílou střechou nebo světlým betonem. Tím se zvýší odraz světla na spodní stranu panelu a získáte více energie. Pokud máte možnost, můžete je umístit i na zem , ale opět je důležité, aby podklad byl co nejsvětlejší.
Bifaciální panely v praxi
Možná si říkáte, jestli s těmito panely mají lidé dobré zkušenosti . Ano, mají! Bifaciální panely se osvědčily například v solární farmě ve Spojených arabských emirátech, kde jich bylo nainstalováno téměř 4 miliony kusů. Generují tam energii o výkonu 2 GW, což je opravdu úctyhodné číslo.
Ideální povrch pod oboustranné fotovoltaické panely
Pro maximální využití bifaciálních panelů je vhodné zvolit správný povrch pod nimi. Nejlepší jsou světlé materiály jako bílá střešní membrána, světlý beton nebo světlý kačírek. Tyto povrchy odrážejí více na spodní stranu panelu, což zvyšuje jejich výkon . Pokud máte tmavou střechu, nemusí být efekt tak výrazný, ale stále se vyplatí o této možnosti uvažovat.
Bifaciální nebo monokrystalické panely?
Takže, měli byste zvolit bifaciální solární panely , nebo raději klasické monokrystalické? Záleží na vašich konkrétních podmínkách a potřebách. Bifaciální panely mohou mít vyšší účinnost , ale také mohou být o něco dražší. Pokud si nejste jisti, co je pro vás nejlepší, jsme tu pro vás.
Jak vám můžeme pomoci?
Nabízíme nezávislé poradenství , které vám pomůže rozhodnout se správně. Projdeme s vámi vaše možnosti, zhodnotíme výkon a účinnost různých typů panelů a doporučíme to nejlepší řešení pro váš dům. Nechceme vám nic vnucovat, chceme, abyste byli spokojeni a vaše investice se vám vyplatila.
Kontaktujte nás
Máte zájem o bifaciální solární panely nebo potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte nás kontaktovat! Společně najdeme to nejlepší řešení pro vás.
Kontaktujte nás ještě dnes a využijte výhod nezávislého poradenství Eko-Adepto
Telefonicky +420 776 483 329 | E-mailem info@eko-adepto.cz
Pro více informací můžete navštívit naší stránku určenou pro nezávislé poradenství v oblasti výroby elektrické energie
SLEDUJTE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
Líbil se Vám článek ,,Bifaciální solární panely,,? Sdílejte jej na sociálních sítích s ostatními. Děkujeme Eko-Adepto
Comments